כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

צינור לכיבוי שריפות

דברים חשובים שכדאי לדעת על צינור לכיבוי שריפות

צינור לכיבוי שריפות או זרנוק הוא הכלי המרכזי של לוחמי האש וציוד בסיסי לשעת חירום במבנים רבים. צינור לכיבוי שריפות בנוי כך שניתן להזרים בו מים בכמות גדולה ובלחץ גבוה. עוצמת המים המופעלת בעת השימוש, דורשת הפעלה של הצינור בידי מספר אנשים, על מנת להחזיקו ולכוונו כראוי. בזמן אירוע שירפה, כאשר הצינור תקין ומתופעל באופן מקצועי, המים מוזרמים על האש בפרישה הנכונה על מנת להשתלט ולכבות אותה. צינור כיבוי אש הוא חלק בסיסי וחיוני בציוד כיבוי אש. את המים לצינור יש להוביל, דרך חיבור הצנרת, לאספקה של מים פתוחים או למים בלחץ.

התקן הישראלי

התקינה בישראל הנוגעת לצינורות כיבוי אש, קובעת שעליהם לעמוד בלחץ עבודה של בין 8 ל -20 בר. התקינה עוסקת גם במרכיבי הזרנוק עצמו, כמו גם, בהתקני החיבור וההארכה. התקן הישראלי כולל את דרישות החוזק של הציוד, על תצורותיו השונות, בהתאם לחומרים הספציפיים ממנו הוא מיוצר.

איפה נמצא זרנוקים לכיבוי שריפות

על פי החוק, כל מבנה המיועד להכיל מספר גדול של אנשים, נדרש להחזיק צינור לכיבוי אש. מדובר על בנייני עסקים, בתי עסק, אולמות, בניני דירות, מוסדות וכן הלאה. מספר הצינורות הנדרש תלוי בגובה הבניין וגודלו. בבנייני משרדים או מגורים רבי קומות, יש להחזיק בכל קומה, תיבת כיבוי עם צנרת כיבוי אש, צינור לכיבוי אש, גלגלון ומטף.

ציוד לכיבוי אש לשימוש אזרחי ולשימוש לוחמי האש

גלגלון ומטף לכיבוי האש מיועדים לשימוש של אזרחים באירועי שריפה. לעומת זאת, צינור לכיבוי שריפות מיועד לשימוש של הכבאים בלבד. אזרחים שאין להם את ההכשרה המקצועית בתפעול של צנרת כיבוי אש, יתקשו לחבר כראוי את הזרנוק לברז הכיבוי, כמו גם לתפעל אותו בצורה הנכונה לאחר מכן.

אחסון ותקינות צינור לכיבוי שריפות

ארון כיבוי האש בולט עקב צבעו האדום. הציוד בו חייב להיות מותקן על ידי איש מקצוע מוסמך. לכל הציוד המאוחסן בארון, יש לבצע, בדיקות תקינות תקופתיות, על מנת לוודא את השימושיות הנמשכת של הציוד לשימוש בשעת חירום.

אנשי מקצוע

ככל שזה נוגע לרכישה, התקנה ותחזוקה של זרנוק לכיבוי אש מומלץ להיעזר באנשי המקצוע של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש. הם יובילו אתכם במקצועיות לאורך כל התהליך מהתאמת הציוד הדרוש למבנה הספציפי שלכם, דרך התקנתו לפי התקנים הרלוונטיים, ועד לביצוע של הבדיקות התקופתיות. הניסיון העצום של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש בתחום מבטיח לכם את ההגנה הטובה ביותר לקראת אירועי שריפה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >