כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

עמדת כיבוי אש תקנית

מה צריך לדעת לגבי עמדת כיבוי אש תקנית

על פי החוק, כל מבנה המיועד להכיל מספר גדול של אנשים, נדרש להחזיק עמדת כיבוי אש תקנית. מדובר על בנייני עסקים, בתי עסק, אולמות, בניני דירות, מוסדות וכן הלאה. מספר הצינורות הנדרש תלוי בגובה הבניין וגודלו.. עמדת כיבוי אש תקנית צריכה להיות במקום גלוי ונגיש על מנת לאפשר את תפעול הציוד וכיבוי השריפה במקרה הצורך. לצד כל עמדת כיבוי אש תקנית יש להתקין שלט ברור בו כתוב, כאן נמצאת עמדת הכיבוי.

מה כוללת העמדה

בבנייני משרדים או מגורים רבי קומות, יש להחזיק בכל קומה עמדות כיבוי אש. עמדת כיבוי צריכה לשבת בתוך ארון הכיבוי המחובר לצנרת המים ולברז הכיבוי. בארון עמדת כיבוי אש, צריך להיות את הציוד מיגון אש שכולל את המרכיבים הבאים, שני זרנוקים, שני מזנקים לזרנוקים, גלגלון ומטף אבקה 6-ק”ג.

התקן הישראלי לזרנוקים

על פי החוק, כל מבנה המיועד להכיל מספר גדול של אנשים, נדרש להחזיק צינור לכיבוי אש. התקינה בישראל הנוגעת לצינורות כיבוי אש, קובעת שעליהם לעמוד בלחץ עבודה של בין 8 ל -20 בר. התקינה עוסקת גם במרכיבי הזרנוק עצמו, כמו גם, בהתקני החיבור וההארכה. התקן הישראלי כולל, בנוסף, את דרישות החוזק של הציוד, על תצורותיו השונות, לשימוש המיועד ובהתאם לחומרים הספציפיים ממנו הוא מיוצר.

ציוד לכיבוי אש לשימוש אזרחי ולשימוש לוחמי האש

גלגלון ומטף לכיבוי האש מיועדים לשימוש של אזרחים באירועי שריפה. לעומת זאת, צינור לכיבוי שריפות מיועד לשימוש של הכבאים בלבד. אזרחים שאין להם את ההכשרה המקצועית בתפעול של צנרת כיבוי אש, יתקשו לחבר כראוי את הזרנוק לברז הכיבוי, כמו גם לתפעל אותו בצורה הנכונה לאחר מכן.

אחסון ותקינות עמדת כיבוי אש תקנית

ארון כיבוי האש בולט עקב צבעו האדום. הציוד של עמדות כיבוי אש חייב להיות מותקן על ידי איש מקצוע מוסמך. לכל הציוד המאוחסן בארון עמדת כיבוי אש, יש לבצע, בדיקות תקינות תקופתיות, על מנת לוודא את השימושיות הנמשכת של הציוד לשימוש בשעת חירום.

אנשי מקצוע

ככל שזה נוגע לרכישה, התקנה ותחזוקה של עמדת כיבוי אש תקנית מומלץ להיעזר באנשי המקצוע של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש. הם יובילו אתכם במקצועיות לאורך כל התהליך מהתאמת הציוד הדרוש למבנה הספציפי שלכם, דרך התקנתו לפי התקנים הרלוונטיים, ועד לביצוע של הבדיקות התקופתיות. הניסיון העצום של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש בתחום, מבטיח לכם את ההגנה הטובה ביותר לקראת אירועי שריפה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >