כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

מערכת כיבוי אש ביתית

בכל בית, בין שמדובר בבית פרטי על קרקע או בין שמדובר בבניין מגורים על קומות, חובה להתקין מערכת כיבוי אש ביתית. בבית פרטי מדובר על גלאי עשן ובמטף 3 או 6 ק”ג תקין, שעובר תחזוקה מסודרת ובדיקה תקופתית קבועה על מנת לוודא שהוא פועל בצורה תקינה. בבניין גבוה יותר, שגובהו מ- 4 קומות ומעלה, חלה חובת התקנה של זרנוק (גלגלון) כיבוי אש עם כל הציוד הנלווה אליו. הזהירות של היום היא בפירוש הצלת החיים של מחר. לעולם אין לדעת מתי עלולה לפרוץ דליקה מכל סיבה שהיא, ועלינו להיות ערוכים לקראת אירוע קשה כזה באופן מושלם. לא תמיד הציוד הביתי לכיבוי אש מספיק וצריך להזעיק את כוחות הכיבוי, אך בתור פעולה ראשונית יש לציוד הכיבוי הביתי חשיבות עליונה.

כיצד מתחזקים מערכת כיבוי אש לבית?

כאמור, בבתים פרטיים בהם מותקנים מטפי 3 או 6 ק”ג, יש לבדוק אותם אחת לתקופה כפי שממליץ היצרן ולוודא שהלחץ בתוכם תקין, בין שמדובר במטף אבקה או מטף גז. גם על גלאי העשן לעבור בדיקה תקופתית ופעולות תחזוקה שוטפות על מנת לשמור על תקינותם. כאשר מדובר בבניין מגורים על קומות, מומלץ להתקין זרנוק בד בכל קומה כאשר הוא מגולגל בצורה מסודרת ומונח במקום ייעודי. גם את הזרנוק יש לבדוק ולוודא שאין בו סדקים או קרעים וכי הוא פועל כשורה. כנ”ל לגבי גלאי העשן המותקנים ברחבי הבניין- חובה לבצע בהם בדיקה תקופתית ולוודא שהם תקינים.

מניעה הוא שם המשחק

כאשר מדובר בסכנת חיים ואובדן מסיבי של רכוש, החוכמה הגדולה היא להשקיע במניעה. מניעה מתבססת על חינוך להרגלים נכונים של זהירות ותשומת לב. חשוב שילדים יבינו את הסכנה שבמשחק עם גפרורים או אמצעי דליק אחר, שממש אסור להניח בגדים או חפצים אחרים על גבי מפזרי חום או תנורים, אם מסיבה כלשהי נר דולק בחדרם- לעולם לא ללכת לישון כאשר הוא עדיין דולק ועוד. למודעות יש חלק נכבד במניעה.

קבוצת אלנור לשירותכם

אז אם אתם זקוקים למערכת כיבוי אש ביתית, אנו חברה וותיקה בתחום, עם ניסיון של למעלה מ 30 שנה. נשמח לייעץ, לענות על שאלות ולהתקין לכם מערכת כיבוי אש לבית מהטובות והיעילות בשוק.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >