כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

מערכות כיבוי אש בגז

מערכות כיבוי אש בגז – למי זה מתאים ולמה

מערכות כיבוי אש בגז נועדו לשם מיגון מבנים הכוללים תשתיות של ציוד יקר, כמו, חדרי תקשורת ולוחות חשמל. מערכות כיבוי אש בגז מיועדת למזער את הנזק של השרפה לציוד בחלל הממוגן.  השימוש עם המערכת מגדילה את הסיכויים להצליח בהחזרת הציוד האלקטרוני לפעילות תפקודית מלאה לאחר כיבוי האש והשיקום.

טכנולוגית כיבוי אש עם גז

בחללים הממוגנים באמצעות מערכות כיבוי אש בגז, מאחסנים את הגז בתוך מכלים מיוחדים. המכלים בנויים כך שהם משמרים את הגז ברמת הלחץ המתאימה. בכל מכל מותקן ראש הפעלה חשמלי שמחובר באופן אלקטרוני ישירות אל המערכת. עם הזיהוי של שריפה, מערכות כיבוי בגז מפעילות באופן אוטומטי את הפקודות לראשי ההפעלה של כל המכלים הרלוונטיים, להיפתח ולשחרר לחלל את הגז וכך לכבות את האש.

מיקומים מתאימים

התקנת מערכת כיבוי בגז אפשרית רק בחללים אטומים לחלוטין. על מנת לכבות אש באמצעות גז צריך להתאים את ריכוז הכמות של הגז לנפח של החלל הממוגן. לשם התקנת מערכות כיבוי בגז חייבים לעשות תכנון יסודי של המערכת כך שתתאים לקונסטרוקציה של המבנה ושל החללים השונים בתוכו. בתכנון יש לקחת בחשבון את מערך מיזוג האוויר במבנה והאמצעים לפינוי העשן.

שימוש נפוץ

מלבד השימוש הנפוץ של מערכות כיבוי אש בגז, עבור חדרי תקשורת ומחשב, מרכזיות טלפון וללוחות חשמל ניתן למצוא מערכות אלו בשימוש במקומות נוספים. גם ספריות ומוזיאונים החוששים לכתבי יד, ציורים והאוספים החשובים שברשותם, בוחרים לעשות שימוש בגז לכיבוי שרפות.

יתרונות במערכת מורכבת

היתרון המרכזי של מערכת מורכבת, שהיא מאפשרת בקרה מרכזית של כל ארגון למערכת גילוי האש שלו. החשיבות בבקרה המרכזית מתגלה בייחוד כשמדובר במערכת שמבוזרת על פני מספר אתרים שונים. יתרונות נוספים של שימוש במערכת, נוגע למהירות בדיווח של האירועים לאנשי המפתח הרלוונטיים בארגון. המהירות בהעברת המידע יכולה להפחית גם את עלויות השירות ולחסוך בזמני העבודה של העובדים.

התקנה ותחזוקה  של מערכות כיבוי אש בגז

כשמדובר על ההתקנה והתחזוקה של מערכות כיבוי אש בגז כדאי להיעזר באנשי המקצוע של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש. הם יובילו אתכם במקצועיות לאורך כל התהליך מהתאמת המערכת והציוד הדרוש למבנה הספציפי שלכם, דרך התקנתו לפי התקנים הרלוונטיים, ועד לביצוע של הבדיקות התקופתיות. הניסיון העצום של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש בתחום, מבטיח לכם את מערכת כיבוי אש בגז המתאימה ביותר עבורכם ומבטיחה לכם את ההגנה הטובה ביותר באירועי חרום ושריפה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >