כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

מערכות גילוי אש ועשן

החשיבות של מערכות גילוי אש ועשן להצלת חיים

מערכות גילוי אש ועשן עשויות להציל חיים במקרים רבים. מערכות גילוי אש ועשן יכולות לפעול במספר דרכים. בדרך כלל בשלב הראשון, המערכת תתריע על הימצאות עשן ופחמן דו חמצני באוויר, באמצעות אזעקה חזקה. מטרת המערכת בשלב הראשוני הוא ליידע את כל הנמצאים בחללים המסוכנים על הסכנה על מנת שיתפנו במהירות למקום בטוח.

שריפה משמעותית והפעלת מתזים

במידה ולא מתפתחת שריפה משמעותית יותר או שהאש כובתה במהירות, אזי המערכת סיימה את תפקידה. כאשר לאחר הפעלת האזעקה הראשונית, השריפה ממשיכה להתרחב, מערכות גילוי וכיבוי אש מזעיקות באופן אוטומטי את כוחות הכיבוי וגורמי הביטחון הרלוונטיים ומפעילות את אמצעי הכיבוי המותקנים במבנה. לדוגמא, המערכת האלקטרוניות תכניס את המתזים לפעולה, על מנת לפזר מים וחומרי כיבוי אחרים על מקודי האש וכך לכבות את השריפה. 

תפקודי המערכות

במהלך אירוע של שריפה, מערכות גילוי אש מאפשרות ניהול מרוכז של כל הפונקציות הנדרשות. המערכת מובנית להפעיל באופן אוטומטי את הכלים לשם, מתן התרעה, כיבוי של מערכות המיזוג, השבתה של המעליות, שחרור העשן מהמבנה במקביל לכיבוי השריפה בחללים השונים.

יתרונות במערכת מורכבת

היתרון המרכזי של מערכת מורכבת, שהיא מאפשרת בקרה מרכזית של כל ארגון למערכת גילוי האש שלו. החשיבות בבקרה המרכזית מתגלה בייחוד כשמדובר במערכת שמבוזרת על פני מספר אתרים שונים. יתרונות נוספים של שימוש במערכת נוגע להודעה המהירה על אירועים לאנשי המפתח הרלוונטיים בארגון. המהירות בהעברת המידע יכולה להפחית את עלויות השירות ולחסוך בזמני העבודה של העובדים.

בחירה מושכלת במערכת

ההחלטה לגבי איזה, מערכות גילוי אש ועשן, לרכוש יכולה להיות משימה לא פשוטה. ישנם סוגי מערכות רבים בתחום והתחרות בין היצרנים גדולה. חשוב מאוד, להבין מהי המערכת המתאימה ביותר, לצרכים הייחודיים שלכם ולסוג המבנה והאופן שאתם עושים בו שימוש. לשם כך, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע וותיקים ומנוסים, המחזיקים בכל הידע הרלוונטי על מנת לבחור את מערכות גילוי וכיבוי אש המתאימה ביותר לכם.

מערכות גילוי אש ועשן

כשמדובר על ההתקנה והתחזוקה של מערכות גילוי אש ועשן כדאי להיעזר באנשי המקצוע של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש. הם יובילו אתכם במקצועיות לאורך כל התהליך מהתאמת המערכת והציוד הדרוש למבנה הספציפי שלכם, דרך התקנתו לפי התקנים הרלוונטיים, ועד לביצוע של הבדיקות התקופתיות. הניסיון העצום של קבוצת אלנור טכנולוגיות אש בתחום, מבטיח לכם את מערכות גילוי אש המתאימה לכם ומבטיחה לכם את ההגנה הטובה ביותר באירועי חרום ושריפה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >