כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

גלאי גז CO

מהו גז CO ? גז זה הוא בעצם גז חד חמצני שהוא תוצר לוואי של שריפה ונחשב למסוכן. גז זה כמובן אינו נראה לעין ולשם כך קיים גלאי גז CO. כאשר מדובר בריכוז נמוך הגז מסוכן פחות, אך כאשר הגלאי מזהה ריכוז גבוה הוא מתריע על כך ואנו פועלים בהתאם. גז חד חמצני עלול להצטבר בחללים בהם מופעלת הסקה עם בעירה כגון מערכת חימום הפועלת על גז, בעירת עצים, בעירת חומר דליק אחר, או לחלופין בחלל שבו פרצה שריפה. גלאי גז CO פועל על סוללות 9 וולט וחובה להתקינו במקומות המצוינים לעיל. פעולתו של גלאי גז מתבססת על חיישן גז עדין והוא מצויד בלחצן בדיקה מובנה.

הסכנה שבשאיפת גז רעיל

גלאי גז CO נחשב למוצר מציל חיים, היות וגז הוא גוף בלתי נראה, לרוב חסר ריח וצבע, אך יכול להסב לנו נזק בריאותי משמעותי. גלאי גז מימן ואף גלאי גז מתאן לגילוי דליפת גז ביתי במטבחים עובדים על אותו העיקרון, בו חיישן עדין מתריע על נוכחותם. מערכת התרעה כזו חשובה כי לא תמיד מדובר בשריפה נראית לעין, אלא הגזים שמצטברים בחלל המקום הינם תוצר לוואי לחומרי בעירה המשמשים מחממי מים על גז, תנורים, קמינים ועוד. נשים הרות רגישות במיוחד לשאיפת גז זה היות שהוא עלול לשבש את התפתחות העובר. גם קשישים הסובלים ממחלות כרוניות שונות נתונים בסכנה בשאיפת הגז החד חמצני. מסיבות אלה נחשב גלאי גז CO לאביזר מציל חיים. בזמן אמת, מפעיל הגלאי אזעקה חזקה בתכיפות גוברת והולכת. לגלאי כפתור באמצעותו ניתן לבדוק תקופתית את תקינות מנגנון האזעקה וההמלצה היא לבדוק אותו פעם בחודש.

גלאי אש, גלאי גז בקבוצת אלנור

אז כמו שהבנו, לגלאי גז למיניהם תפקיד קריטי ומציל חיים. בין שמדובר על גלאי גז CO, גלאי מימן או גלאי מתאן, חשוב וחובה להתקינם בבתים ובמוסדות ציבוריים על מנת להציל חיים וגם כדי לשמור על הבריאות. בקבוצת אלנור תוכלו למצוא כל גלאי גז או גלאי אש שתצטרכו, תקבלו ייעוץ מקצועי והרבה מידע, שירות אדיב ומעולה, ציוד איכותי ומתקדם, אחריות למוצרים, ביקורות תקופתיות ופעולות תחזוקה בציוד שרכשתם אצלנו. צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם 24/7.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >