כתובתינו

הנפח 14, חולון

שירותי ייצור והתקנה למערכות

ברז הסנקה כיבוי אש

כולנו מכירים היטב את ברזי ההסנקה גם אם לא היינו מודעים לכך  וקיבלנו אותם כחלק מהנוף בלי לחשוב על ייעודם. ניתן לראותם בסמוך למבני מגורים, מוסדות ותשתיות עירוניות אחרות. למעשה לכל ברז כזה ניתן לחבר בהברגה צינור כיבוי של כבאית במקרה שפורצת שריפה במקום, כאשר הוא מחובר לרשת המים העירונית ומקבל אספקה סדירה של מים. ברז הסנקה מיוחד בכך שלחץ המים היוצאים ממנו גבוה בהרבה מלחץ המים היוצא מברז ביתי רגיל. התקנת ברז הסנקה כיבוי אש הינה בגדר חובה ומעוגנת בחוק העירוני העוסק בבטיחות. ללא ברז כיבוי ייעודי לא ניתן לקבל את אישור הרשויות להפעלת המקום.

תפעול נכון של ברז כיבוי אש

תחילה חשוב לציין שהשימוש בברז ההסנקה מותר אך ורק לכוחות כיבוי מקצועיים ורק לצורך כיבוי. על תושבי המקום חל איסור מוחלט לעשות בו שימוש לכל מטרה פרטית שהיא, והמפרים את החוק צפויים לקנסות כספיים. בנוסף, מצויד כל ברז כיבוי אש בשסתום מיוחד המאפשר פתיחה או סגירה מלאה של הברז, ובעת הפתיחה המים פורצים בלחץ עצום שעלול לפגוע במי שעומד מולם. מסיבות אלה רצוי שרק כוחות כיבוי מקצועיים יתפעלו ברז הסנקה ורק במקרה של שריפה. ניתן לשלוט על מידת הלחץ שבה פורצים המים באמצעות התקנת פתחים בקוטר שונה לברז. גם מיקום מקור המים ביחס לברז קובע את מידת הלחץ של זרימת המים ממנו החוצה.

 ברז כיבוי אש מציל חיים

לא אחת נתקלנו בתופעה של עשן מיתמר מאחת הדירות בשכונה, מחצר, ממפעל באזור תעשיה וכדומה ומיד לאחר מכן שמענו היטב את צופר הכבאית המתקרבת וידענו שהגיעה כדי לכבות את הדליקה  שפרצה. כעת גם ברור לנו מנין מגיעים המים לצינורות הכיבוי ששולפים הכבאים מהכבאית. תפקידו של ברז כיבוי אש בסמוך למבנה קריטי בשעת מבחן, ועוד יותר קריטית היא תקינותו. לכן חשוב לתחזק היטב כל ברז כיבוי בישוב ולוודא שבשעת מבחן הוא יעמוד כראוי במשימה. כמו כן חשוב שאנו, תושבי השכונה, נתייחס בהתאם לברזי הכיבוי, נשמור עליהם, לא נמלא אותם באשפה ולכלוך, ולא נעשה בהם שימוש שאינו ייעודי למטרתם.

זקוקים להתקנת ברז הסנקה כיבוי אש?

 קבוצת אלנור עומדת לשירותכם. נבצע כל עבודת התקנה הקשורה לציוד כיבוי, בבית, בחוץ, במוסדות ובחניונים. צרו עמנו קשר דרך האתר באון ליין או באמצעות שיחה טלפונית ותיענו מידית ובאדיבות על ידי נציג שלנו. נשמח לצרפכם למועדון לקוחותינו הרבים והמרוצים.

נשמח לעמוד לשירותכם ולמענכם

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש חיוניות ביותר לרבים מהמבנים בישראל לרבות מבנים מסחריים ומבני מגורים. המערכות לכיבוי אשר כוללות מגוון כלים להתמודדות עם שריפה ומניעה שלה.

קרא עוד >

מערכות כריזה

ייצר מערכות כריזה בהתאמה אישית משמשות היום בתי עסק רבים והן פועלות כחלק ממנגנון ניהול ותפעול עובדים וכחלק ממנגנון לפינוי אנשים בעת שריפה.

קרא עוד >

מערכות מתח נמוך

מערכות מתח נמוך כוללות סוגים שונים של מערכות כאשר צריכת החשמל שלהן אינו עולה על 1000 וואט. המערכות הללו פועלות כמעט בכל מבנה או בית והן מותקנות במטרה לפעול באופן קבוע.

קרא עוד >

ציוד מטלטל

ציוד חשמלי במפעלי תעשייה, נגריות ובתי עסק המוחזק ביד או שהינו נייד מחוייב לבדיקה כל חצי שנה או שנה בהתאם לסוג המכשיר. לוודא כי במכשיר לא תתרחש תקלה חשמלית.

קרא עוד >

ציוד מערכות כיבוי

בכדי שמערכת כיבוי תהיה תקינה ותכלול את כל האפשרויות למניעה וכיבוי שריפות, היא צריכה לכלול את כל הציוד הדרוש על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות לכיבוי אש.

קרא עוד >